Rímskokatolícka Cirkev Košice - KNV, Sv. Ladislava 75, 040 14 Košice
+421(0)556711165

Duchovný otec na začiatku pôstneho obdobia nás oboznámil s projektom Podeľme sa! 2017, ktorý vyhlásilo Katolícke hnutie žien Slovenska. Potom nás priebežne po sv. omšiach neformálne oslovoval, či by sme boli ochotní podporiť túto myšlienku a pomôcť sociálne odkázaným aj konkrétne podujatím – Pôstnou polievkou v našej farnosti.

Keďže sa táto ponuka stretla s pozitívnym ohlasom, duchovný otec nás prostredníctvom farských oznamov pozval na faru 1. apríla na Pôstnu polievku. V priebehu týždňa sme sa zapisovali na pripravené lístky s nahláseným počtom účastníkov-stravníkov. Podstatou podujatia s názvom Podeľme sa! je: delím sa, nedávam almužnu, ale to, čo si odopriem. V prvú aprílovú sobotu sme sa stretli najprv kostole na Fatimskej pobožnosti a sv. omši. Po jej skončení sme sa presunuli na faru do katechetickej miestnosti, kde bol pripravený prestretý stôl. Pri vstupe do fary bola pripravená pokladnička, do ktorej každý individuálne prispel sumou, ktorá zodpovedala cene sviatočného obeda. Duchovný otec nás všetkých privítal a pozval k modlitbe pred jedlom. Potom sme už mali možnosť načerpať si vynikajúcu domácu kapustovú polievku. Po polievke nás čakal ešte chutný domáci závin z kysnutého cesta zvaný ,,Pudingoš“.
Po záverečnej modlitbe duchovný otec poďakoval všetkým prítomným za účasť i obetovaný milodar. Nezabudol vyjadriť vďaku ani tým, ktorí sa podieľali na príprave tohto bohumilého podujatia. Zároveň nás povzbudil, aby sme aj naďalej vydávali kresťanské svedectvo viditeľným spôsobom – podporou tých, čo sú v núdzi. Celkovo sa vyzbieralo 405,- €. Okrem účastníkov podujatia prispeli aj ďalší veriaci z KNV i Hrašovíka, ktorí sa “Pôstnej polievky” nemohli zúčastniť. Výnos bol zaslaný na podporu iniciatívy Katolíckeho hnutia žien Slovenska Podeľme sa! Tento rok je určený na zriadenie Centra pre tehotné ženy, matky s deťmi a rodiny v sociálnej núdzi v Ružomberku.    Alžbeta Nagyová

Pekne pozdravujem a zo srdca ďakujeme aj v mene obdarovaných, že ste sa opäť zapojili do podujatia.
Nech Vás Pán žehná vo Vašej náročnej práci.

S úctou Mária Demeterová, Predsedníčka KHŽS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × one =