Rímskokatolícka Cirkev Košice - KNV, Sv. Ladislava 75, 040 14 Košice
+421(0)556711165

V pondelok 27.03.2017 sme sa po sv. omši, ktorú celebroval otec Dušan Škurla s našimi duchovnými otcami stretli na fare. 25.03.2017 sa začal 2. ročník celoslovenského projektu 9 mesiacov za život, ktorého je koordinátorom. Je to otvorená iniciatíva aktivistov a kresťanských spoločenstiev pod zastrešením Národného pochodu za život, ktorá chce byť obhajobou najbezbrannejších: DOPRAJME KAŽDÉMU NARODIŤ SA!

Aktivisti sú odhodlaní prinášať nádej, kde chýba svetlo a vládne tma. Stáť pri opustených deťoch, ako stála Mária s Jánom pri opustenom Ježišovi. Modliť sa za lásku pre rodičov, aby prijali svoje dieťa. Prosiť za obrátenie lekárov a ostatných zdravotníckych pracovníkov. Svedčiť o milosrdnom Bohu, ktorý hľadá stratených. Otec Dušan Škurla nám porozprával zážitky modlitbových skupín z miest, kde sa vykonávajú potraty.
Zapojme sa aj my do modlitbovej skupiny, najbližšie k nám je Furča, Mauerova 21. Skupinka sa modlí denne od pondelka do piatku o 14.00 hod. na mieste, kde násilne zomierajú nenarodené deti. Nebuďme ľahostajní pri obrane ľudského života, modlitbou dokážeme meniť ľudské srdcia. Ovocím 1. ročníka 9 mesiacov za život je zrušenie 4 potratových miest na Slovensku, z toho jedného v Košiciach na Toryskej ulici. Boh, ktorý nás zjednocuje a skrze nás koná, je naša sila pri obrane ľudského života. A. Hampachelová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 3 =