Rímskokatolícka Cirkev Košice - KNV, Sv. Ladislava 75, 040 14 Košice
+421(0)556711165

Aj Silvester 2017 sme sa rozhodli stráviť s priateľmi a s Bohom v Pavlovciach nad Uhom. Predtým ako sme však privítali rok 2018 sme sa už tradične duchovne obnovili. Program tvorili rôzne prednášky. Najprv sme si vypočuli sestru Rudolfu, ktorá nám rozprávala o jej zážitkoch na misiách v Afrike. Neskôr sa s nami o svoje myšlienky podelil otec Rudolf Smoter, ktorý spomenul aj to, ako by sme si správne mali vyberať svojich protivníkov. Prednášku si pripravil aj otec Juraj Sedláček, autor knihy Otcovské rany, ktorý sa nám zveril so svojím nie ľahkým životným príbehom a ukázal nám svoju silu žiť. Počas duchovnej obnovy nechýbali ani modlitby Taizé a veľmi silné svedectvá.

Tridsiateho prvého už všade navôkol vládlo napätie. Silvestrovský program sme zahájili svätou omšou o šiestej večer. Nasledovala slávnostná silvestrovská večera, kde nechýbala kapustnica či oblátky s medom a cesnakom. Koledníci svojimi koledami dodali čaro celému večeru. Pred tým ako sme už klasicky písali listy vďačnosti nás prekvapil ohňostroj, ktorý bol naozaj veľkolepý. Pred diskotékou, ktorá trvala až do rána bieleho samozrejme nemohla chýbať adorácia, v ktorej sme celý uplynulý, aj nastávajúci rok vložili do Božích rúk a v tichu sme Mu odovzdali všetko. Spolu sme zažili nezabudnuteľný čas, a do života sme si zobrali mnoho múdrych slov. Lepší Silvester sme si snáď ani nemohli priať.

Treba ísť za hranice svojich možností. Treba prijať to čo nám dal Boh a niesť svoj kríž aj keď je to choroba. (Janka, účastníčka Silvestra)

Tento Silvester bol plný duchovných zážitkov. Naučil ma nebáť sa zapáliť ohňostroj a posilnil ma v živote. (Adam, účastník Silvestra)

Uvedomil som si dar rodiny, aj to že aké perfektné mám okolie a že najlepšie čo môže muž urobiť pre deti je milovať svoju manželku. (Jakub, účastník Silvestra)

Už viem, že Boh je aj pod paplónom – všade, aj keď som sama, aj keď nie, vždy je so mnou. (Nina, účastníčka Silvestra)

Uvedomila som si tak nanovo Božie vedenie v mojom živote, že Boh aj zlé veci použije na to, aby ich potom premenil na dobro. (Lucka, účastníčka Silvestra)

Silvester vo mne zanechal naozajstnú duchovnú silu, ktorá mi pomáha riešiť moje problémy a ukazuje mi kam ísť tým správnym smerom. (Tomáš, účastník Silvestra)                 Nina a Adam